Тотенхем не е ни бледа копија од минатата сезона


Кристијан Пулишиќ очекувано беше среќен откако реализираше „хет-трик“ во победата на Челзи со 2:4 над Барнли во Премиер лигата. Овие беа првите голови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После заминувањето на Еден Азар (во Реал Мадрид), лондонските „сини“ за 60 милиони евра го ангажираше Кристијан Пулишиќ. Многумина сметаа дека Пулишиќ не вреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Фудбалерите на Челси ја продолжија победничката серија со славје на гостувањето кај секогаш незгодниот Барнли. „Сините“ победија со 4-2, а човек на одлука беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 613 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

По гостување во емисијата „Стадион“ на радио Канал77, премиерот Заев се обрати на граѓаните на Штип, пред претстојните локални избори во овој град, кои ќе се ...
сите 287 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот – ...
сите 795 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов, во изјава за Канал 77, во емисијата Стадион, во која гостуваше премиерот Зоран Заев, изјави дека не слушнал, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тотенхем не е ни бледа копија од минатата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: