Алушовски: Да продолжи победничката серија на Еурофарм Работник


2 копии

Никола Митревски брани во извноредна форма на стартот на новата натпреварувачка сезона, но неговото брилијатно издание против европскиот вицешампион Веспрем, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во тек е медицинско опремување на објектот (на поранешната гинеколошка болница „Мала Богородица“, сегашен хотел „Ибис Стајлс“), што Клиничката болница ...
сите 574 | | | веќе видена

Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
сите 266 | | | веќе видена

Претходно, Емили Марфи, шефот на малку познатата администрација за општи услуги ГСА, го извести Бајден дека официјално може да започне неговата транзиција пред ...
сите 343 | | | веќе видена

Зоран Заев е еден обичен лопов и брутален лажго. Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за ...
сите 260 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алушовски: Да продолжи победничката серија на Еурофарм Работник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: