Есенското сонце ги спржи плановите за сеидба на пченицата


Би можеле да го запреме зголемувањето на емисиите на стакленичките гасови за 15 до 20 години - ако имаме волја да потрошиме 300 милијарди долари. Климатолозите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Тресетите се природен апсорбер на јаглерод, апсорбирајќи СО2 од атмосферата и закопувајќи го во почвата. Само во Европа тие апсорбираат петпати повеќе јаглерод ...
| | веќе видена | слични

Иако речиси еден месец е есен, расцутеа кокичиња и други предвесници на пролетта, кои вообичаено цутат во февруари, март. Топлото време, кое трае веќе трета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 1090 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 277 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да дава свој придонес за продолжување на европскиот пат на Северна Македонија, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас ...
сите 1090 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есенското сонце ги спржи плановите за сеидба на пченицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: