Есенското сонце ги спржи плановите за сеидба на пченицата


Би можеле да го запреме зголемувањето на емисиите на стакленичките гасови за 15 до 20 години - ако имаме волја да потрошиме 300 милијарди долари. Климатолозите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Тресетите се природен апсорбер на јаглерод, апсорбирајќи СО2 од атмосферата и закопувајќи го во почвата. Само во Европа тие апсорбираат петпати повеќе јаглерод ...
| | веќе видена | слични

Иако речиси еден месец е есен, расцутеа кокичиња и други предвесници на пролетта, кои вообичаено цутат во февруари, март. Топлото време, кое трае веќе трета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есенското сонце ги спржи плановите за сеидба на пченицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: