УЕФА одлучи: Русија и Косово ќе бидат разделени пред ждрепките!


Екипите на Смедерево и на Кабел се казнети со пет милиони динари и одземање на 10 бода за „загрозување на интегритет на натпреварување“ по сомнежите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја казни фудбалска федерација на Франција со 20.000 евра за пропустот со химната на Албанија пред дуелот на двете ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Ако пописот не е политички процес, тогаш зошто заменик-директорот на Државниот завод за статистика има право на вето, прашува пратеникот Тимчо Муцунски од ...
сите 372 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 157 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 95 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА одлучи: Русија и Косово ќе бидат разделени пред ждрепките!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: