Градот Цетиње ја доби наградата Globallocal

2 копии
4 копии

Извршната директорка на Адора инженеринг Драгана Д. Чифлиганец ја доби престижната интернационална награда „40 под 40“, што на успешната европска елита на ...
| | веќе видена | слични

Сите наградени 40 млади лидери под 40 години од 10 држави во Југоисточна Европа и Македонија, се согласија вмрежени заедно да делуваат за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во „СН Осигурителен брокер АД Битола“ на својата Фејсбук страница објавија статус во кој му честитаат на својот директор за успехот постигнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Високото признание што го доделува Меѓународниот економски форум на заедници и установи кои креираат добар амбиент за развој на бизнисот и претриемништвото во ...
| | веќе видена | слични

Општина Македонска Каменица доби престижна награда за креирање добар амбиент за развој на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа. Наградата што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 662 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска нема да одговара ниту пред Советот на обвинители, ниту пред нејзиниот шеф Љубомир Јовевски за смс пораката до судиите дека "ќе ги ...
сите 244 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 419 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Цетиње ја доби наградата Globallocal

Од:
До кого (е-маил):
Порака: