Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Струга


2 копии

Огромното мнозинство од граѓаните и од меѓународната заедница препознаваат дека државата е на „прав пат“. Нашата борба нема да запре се до членство во ЕУ, рече ...
| | веќе видена | слични

Тоа е неспоредливо многу повеќе отколку ВМРО ДПМНЕ за 11 години. Гасоводот Скопје – Тетово- Гостивар ќе биде завршен идната година, завршен е до Прилеп- ...
| | веќе видена | слични

„Горд сум на политиките на СДСМ за младите, како европската младинската картичка, гаранцијата за млади, која обезбедува платени пракси, поддршката за млади ...
| | веќе видена | слични

„Како не им е срам, се кажуваат десничарска партија да зборуваат за патриотизам а како кукавици да се кријат кога треба храбри одлуки да се носат во државата. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот кој што власта на Заев насилно сака да го истера е обична политичка операција, а не статистика. Самиот факт што за релевантноста на резултатите ...
сите 591 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 364 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 259 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: