(ФОТО) Најмалку 62 повредени во протестите во Каталонија


2 копии
10 копии

Шпанскиот премиер, Педро Санчез, изјави дека каталонските сепаратисти, кои планираат во регионалниот Парламент да усвојат декларација за самоопределување ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Каталонските партии договорија Декларација за незавиност на Каталонија. Три партии кои заедно имаат мнозинство од 70 пратеници од вкупно 135 во регионалниот ...
| | веќе видена | слични

Уште еден обид за извојување на независност на Каталонија од Шпанија. Договорена e нова декларација за независност на покраината. Партиите „Заедно за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на каталонската влада, Ким Тора, денеска го повика официјален Мадрид на разговори за самоопределување на шпанската покраина, по неколкудневните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Најмалку 62 повредени во протестите во Каталонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: