Екипата на „Бутел“ подобра од „Металург 2“ во ракометната Суперлига

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец од редовите на англискиот чемпионшиплигаш Лидс распали по арбитрите во тој шампионат, велејќи дека освен противниците, неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса го испофали нашиот репрезентативец, Џани Алиоски кој беше меѓу најдобрите поединци на натпреварот против Бирмингем. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса е задоволен што на стартот од новата сезона повторно го има македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски во формата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Филип Талески запиша извонредна партија во победата на Балинген од 31-30 (14-13) против Фуксе Берлин во 10. коло од германскиот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески блесна и му донесе победа на Балинген во пресметката со Фуксе Берлин во првата германска лига. Бекот конечно одигра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Нивните барања добија јавна поддршка од судиите, на кои министерката за правда Рената Дескоска им забележа дека, како што се ревносни во поддршката, така треба ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вели дека одлуката државата да не воведе санкции кон Руската федерација е наследена и донесена пред неколку години. „Земјава е ...
сите 475 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 111 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екипата на „Бутел“ подобра од „Металург 2“ во ракометната Суперлига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: