Ердоган се заканува со поинтензивна офанзива, ако не биде реализирано примирјето во целост


Турција ќе ја продолжи офанзивата во североисточниот дел на Сирија уште поинтензивно од претходно ако договорот со САД за петдневно примирје не биде реализиран ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер во вчера изјави дека Вашингтон ќе распореди оклопни возила и трупи околу сириските нафтени полиња за да спречи ...
| | веќе видена | слични

Стотици борбени единици на САД ќе ги чуваат нафтените полиња во Сирија, велат официјалните лица на Пентагон. Секретарот за одбрана Марк Т. Еспер изјави дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изјавата на Еспер, дадена во седиштето на НАТО во Брисел укажува на тоа дека повлекувањето на војската од Сирија е понеизвесно и покомплицирано отколку што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД ќе испратат оклопни возила и борбени сили во источна Сирија за да спречат нафтените полиња да паднат во рацете на таканаречната Исламска држава, изјави ...
| | веќе видена | слични

Можно е да постојат некои нерегуларности во примената на руско-турскиот меморандум за Сирија, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган се заканува со поинтензивна офанзива, ако не биде реализирано примирјето во целост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: