Максбет на македонскиот пазар

Исламската заедницата на Босна и Херцеговина ги предупреди муслиманските верници дека обложувањето и коцкањето се грев и кршење на шеријатскиот закон, па ги ...
| | веќе видена | слични

Коцкањето е многу опасна работа, тоа е еден лавиринт во кој посебно младите многу лесно можат да се изгубат, велат од движењето „Анти коцкање“, кое денес на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Движењето против коцкање од Тетово одржи симболичен перформанс со поставување ткн.лавиринт со цел да укажат на последиците од коцкањето и игрите на среќа. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Трговската марка со слоганот „Macedonia the Great", која што вчера ја промовираше грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, не се нашла на маса меѓу на мешовитата ...
сите 397 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена

Поминаа 14 години како што сме во чекалната на Европската Унија, вели македонскиот претседателот Стево Пендаровски во интервју за парискиот весник „Ла Кроа ". ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максбет на македонскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: