НЕМА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА: Ердоган се заканува


3 копии

Дел Понте рече дека интервенцијата на Турција го прекришила меѓународното право и дека повторно го „оживеала“ сирискиот конфликт. Поранешната обвинителка Карла ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател треба да биде истражен поради воени злосторства и воената офанзива во Сирија, рече поранешната обвинителка Карла дел Понте во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер во вчера изјави дека Вашингтон ќе распореди оклопни возила и трупи околу сириските нафтени полиња за да спречи ...
| | веќе видена | слични

Стотици борбени единици на САД ќе ги чуваат нафтените полиња во Сирија, велат официјалните лица на Пентагон. Секретарот за одбрана Марк Т. Еспер изјави дека ...
| | веќе видена | слични

За време на краткиот разговор со турскиот министер за надворешни работи Мехмет Чавушоглу, Хајко Маас (Социјалдемократската партија на Германија СПД) ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 662 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска нема да одговара ниту пред Советот на обвинители, ниту пред нејзиниот шеф Љубомир Јовевски за смс пораката до судиите дека "ќе ги ...
сите 244 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 419 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА: Ердоган се заканува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: