ЕУ започна нова истрага за бизнисот со Apple

6 копии

Северна Македонија е на пат да стане првиот пазар во Европа што ќе работи со услугата „Електронски идентитет“ (eID) на банкарските картички Mastercard. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 25. октомври 2019 (ИНПРЕС) – ЈП „Охридски Комуналец“ започна со имплементација на систем за електронска наплата на сметките. Станува збор за плаќање на ...
| | веќе видена | слични

Со eID, бизнисот и корисниците ќе имаат уште поголема безбедност, овластувајќи ја секоја извршена трансакција со својот автентичен електронски идентитет. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 654 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ потценувајќи ја интелигенцијата на професорската и наставничката фела, секој месец им крати и им зема по 5.660 денари од нивната плата, ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ започна нова истрага за бизнисот со Apple

Од:
До кого (е-маил):
Порака: