Македонија нема единствен безбедносно–разузнавачки систем

2 копии

Иако има големи разлики и поместувања во однос на надзорот на мерките за следење на комуникациите од претходниот период во делот на усогласувањето со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како улицата „Леге“ во Софија стана дом на над 45 илјади странци, од кои најголем број се Македонци со бугарски државјанства? Градоначалникот на реонот ...
сите 168 | | | веќе видена

Два милиони вакцини за Македонија се видливи само за Заев и Филипче, ама не и за граѓаните. Филипче лаже, Заев лаже, веќе тоа на сите им е јасно. Во другите ...
сите 268 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 253 | | | веќе видена

Стартуваше Бугарската национална телевизија БНТ4 на МаксТВ на македонски Телеком, се пофали на социјалните мрежи специјалниот претставник за спорот со ...
сите 113 | | | веќе видена

Вработени медицински сестри, болничари и хигиеничари на Клиниката за хирургија во склоп на скопскиот клинички центар, а се вработени со договор за дело веќе ...
сите 116 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 341 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија нема единствен безбедносно–разузнавачки систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: