Генералниот директор на Сава Осигурување, Дракуловски, го промовира новиот продукт – осигурување на побарувања за сите бизнис клиенти

2 копии

Сава Осигурување, како компанија која повеќе од 25 години е препознатлива на македонскиот пазар по својата иновативност, исполнување на преземените обврски, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шпаркасе Банка Македонија и годинава продолжува со проектот „Најдобрите од Југоистокот“, програма наменета за студентите од Северна Македонија. Со програмата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ХалкБанк како лидер во дигитализацијата на финансискиот пазар во земјава, истовремено и како еден од најголемите поддржувачи на е-трговијата во Северна ...
| | веќе видена | слични

Матијас Нобауер, директор за клауд и ИТ-услуги во „А1 диџитал“ Со големо искуство во клауд-услугите и имплементацијата на стратегиски и сложени проекти, ...
| | веќе видена | слични

 Во склоп на новата кампања за A1 Neon разговараме со Мартина Димовска, маркетинг-специјалист во Продукт маркетинг одделот на А1 Македонија, каде што дознавме ...
| | веќе видена | слични

Секој клиент има свои специфични барања и идеи во однос на просторот и услугите кои им се потребни, а ФМС е тука да ги разбере нивните потреби, да ги советува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 312 | | | веќе видена

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Македонија во март 2020-та се ...
сите 351 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 300 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генералниот директор на Сава Осигурување, Дракуловски, го промовира новиот продукт – осигурување на побарувања за сите бизнис клиенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: