Просинечки останува селектор на БиХ


4 копии

Репрезентацијата на Македонија во футсал денес го претрпе и вториот пораз на квалификацискиот турнир во „Јане Сандаски“. После поразот од Словенија, денес ...
| | веќе видена | слични

Македонската А футсал репрезентација доживеа пораз и на вториот меч од квалификациите за елитната фаза за пласман на Светското првенство во 2020 година. Во ...
| | веќе видена | слични

Македонската футсал репрезентација вечерва загуби и од Косово, овојпат со 5-7, и со тоа ги загуби шансите за пласман во елитната фаза од квалификациите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просинечки останува селектор на БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: