Пет работи кои потврдуваат дека нешто не е во ред во врската

 Кога ќе станете родител, не добивате никакво упатство, па оставени сте на себе да сфатите што треба да правите. Поради ова, сосема нормално е да направите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преголемите очекувања на работа и постојаниот притисок имаат големо влијание на проблемите типични за триесеттите години. Затоа, на време треба да ги запрете ...
| | веќе видена | слични

Единствено ние имаме моќ над нашите емоции и ние сме тие кои одлучуваат дали некој ќе нè навреди или разлути. Ако се одлучиме дека другите луѓе не можат да ни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет работи кои потврдуваат дека нешто не е во ред во врската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: