СПОРТСКА БОМБА: Игор Карачиќ во Скопје!

Во Македонија стекнав пријателства, а Скопје ми е како прв дом, секогаш ми е убаво да се вратам, вели доскорешниот играч на Вардар, Игор Карачиќ.Медиа тимот ...
| | веќе видена | слични

Игор Карачиќ беше најзаслужен за блесокот на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и сосема заслужено беше прогласен за МВП на завршницата на Лигата на шампионите, ...
| | веќе видена | слични

Едуард Кокшаров имаше „пеколно крштевање“ во Лигата на шампионите откако го презема Вардар непосредно пред гостувањето во Веспрем, натпревар кој сигурно нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РК Вардар од денес напладне ги пушта во продажба поединечните билети за следниот два домашни натпревари во ЕХФ лигата на шампионите против Мешков Брест и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како може фирма која што нема искуство и нема дозвола да работи со складирање и уништување и транспорт на опасен отпад се нашла во кругот на фабриката и ...
сите 227 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска по средбата со Емануел Макрон во Елисејската палата во Париз рече дека францускиот претседател ќе ја посети ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПОРТСКА БОМБА: Игор Карачиќ во Скопје!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: