Турција ја обновила офанзивата во североисточна Сирија и покрај договорот со САД за прекин на огнот


Турција утрово ја обнови воена офанзува потив курдските броци во североисточна Сирија, ден откако постигна договор со САД за привремен прекин на воените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изјавата на Еспер, дадена во седиштето на НАТО во Брисел укажува на тоа дека повлекувањето на војската од Сирија е понеизвесно и покомплицирано отколку што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антониот Гутереш изјави дека турската офанзива и моменталното примирје во североисточна Сирија покажуваат дека е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД ќе испратат оклопни возила и борбени сили во источна Сирија за да спречат нафтените полиња да паднат во рацете на таканаречната Исламска држава, изјави ...
| | веќе видена | слични

Индекс – ЗагребВо Турција тие се прогонувани како терористи. Во Ирак беа жртви на геноцидот извршен од Садам. Во Сирија тешко се одбранија од Исламската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ја обновила офанзивата во североисточна Сирија и покрај договорот со САД за прекин на огнот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: