Лондонската полиција го отстрани сомнителниот пакет

6 копии
5 копии

Вкупно 67 лица настрадаа во протестите против етиописката влада и премиерот Аби Ахмед, што неделава избија во подрачјето на Оромија, соопшти полицијата. - ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 393 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 555 | | | веќе видена

Угур Сахин емигрирал со своето семејство од Турција во Германија кога имал само 4 години, пренесуваат турските медиуми. Тој е веќе основачки партнер на ...
сите 540 | | | веќе видена

Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
сите 155 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

 Многу често луѓето кои ви поставуваат непријатни прашања не го прават тоа за да ве повредат. Едноставно, тие сметаат дека на тој начин ќе ви покажат ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондонската полиција го отстрани сомнителниот пакет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: