Луол Денг потпиша еднодневен договор за да се пензионира како играч на Чикаго


Британскиот кошаркар, Луол Денг потпиша еднодневен договор со Чикаго и замина во пензија што значи дека кариерата ја завршува за франшизата од каде што почна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Одлични партии на Лука Дончиќ и Никола Јокиќ кои беа главни во победите на Далас и Денвер, Лос Анџелес Лејкерс предводен од Леброн Џејмс ја совлада Јута за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ по вчерашниот натпревар во кој неговиот Денвер го совлада Феникс со 108:107, го прескокна легендарниот Мајкл Џордан по бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НБА тимот на Денвер ноќеска дури по продолженија, со 108-107 го победи тимот на Феникс благодарение пред се на српскиот центар, Никола Јокиќ кој имаше ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ и Никола Јокиќ повторно блескаа за своите тимови во НБА лигата и со трипл-дабл учиноци им помогнаа на Далас и на Денвер да забележат и втора победа ...
| | веќе видена | слични

Во изминатата ноќ беа одиграни неколку интересни натпревари во НБА лигата ,а треба да се издвои дека Лос Анџелес Лејкерси предводени од Леброн и Дејвис ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 167 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 410 | | | веќе видена

Тони Михајловски, актер и член на Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, преку Фејсбук му испрата порака на вцепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција беше запрашан за ставот на опозициската партија во однос на на вицепремиерот Бујар Османи ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луол Денг потпиша еднодневен договор за да се пензионира како играч на Чикаго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: