Се уште не функционира најавената мерка за задржување на младите лекари во земјава


Млади дипломирани лекари со државна лиценца повеќе од еден месец чекаат да почнат со 6 месечна платена работа во службите за Брза Помош, вакцинални пунктови и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Синдикатот на Клинички д-р Горан Беговиќ ја повлече изјавата дека ако има повисоки плати за лекарите ќе има и гласови за СДСМ. Беговиќ пред ...
| | веќе видена | слични

Навреда и деградирање на здравствените работници е предлогот на Синдикатот на Клинички кој за поголема плата се пазари со власта дека ќе ги добие нивните ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат за здравство фармација и социјална заштита бара јануарските плати на сите здравствени работници да бидат покачени за 16 проценти, а до ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита бара корекцијата на платите за три отсто со ноемвриската плата и дополнителни 16 отсто за ...
| | веќе видена | слични

– Останувајќи доследен на своите синдикални определби и социјалниот дијалог со посебен акцент за подобрување на општествено социјалната положба на вработените ...
| | веќе видена | слични

Не сите лекари се согласуваат со Синдикатот кој вети гласови за СДСМ ако ги оствари ветувањата од 2016 година. Заев, Филипче и Синдикатот нека продолжат со ...
| | веќе видена | слични

Ако добијат плата од 100 000 денари, лекари и медицински персонал од скопските клиники ќе гласа за СДСМ. Од Синдикатот на Клинички се пазарат со власта. Велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градење на заеднички ставови за препораките на Венецијанската комисија со цел тие да имаат соодветна примена, најавува премиерот Зоран Заев. Од друга страна, ...
сите 324 | | | веќе видена

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 387 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 390 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 88 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 275 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
сите 261 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште не функционира најавената мерка за задржување на младите лекари во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: