Вработен во фарбика со тешки повреди донесен во Градска болница

2 копии

Трагедија ја потресе Македонија кога едно лице загина откако се преврте трактор и удри во дрво на излез ос дело Двориште, во Берово. Околу 17.20 часот во текот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
3 копии
3 копии
3 копии

На 24.10.2019 околу 21.00 часот во СВР Скопје, Д.К.(57) од Скопје, пријавил дека кај депонијата „Дрисла“ едно лице, кое го превезувал со такси возило, го ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 13.30 часот на магистралниот пат Радовиш - Штип, во населба ,,Дамјан“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „форд фиеста“, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 650 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработен во фарбика со тешки повреди донесен во Градска болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: