Макрон најави дека во наредните месеци ќе ги посети Заев и Рама


2 копии

Политичкиот маркетинг создал нереални надежи и очекувања во Македонија дека со Преспанскиот договор се исполнети сите услови за добивање датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Одлуката на европските лидери да не отворат преговори за пристапување со Македонија и со Албанија, како и најавата за предвремени парламентарни избори во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на Франција во Скопје Кристијан Тимониe изјави дека посетата на францускиот претседател Емануел Макрон на Македонија е неизвесна бидејќи земјата ...
| | веќе видена | слични

Според францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние, прецизно објасни дека имало маркетиншки трикови и нереални очекувања дека Македонија ќе ги почне ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за правда на СДСМ и амбасадор на Македонија во Бугарија и Молдавија и поранешен министер за правда во владата на СДСМ Ѓорги Спасов со ...
| | веќе видена | слични

Aко во Париз не биле задоволни од извештаите на Европската комисија или ако имале сознанија дека некои земји лажно ги храбреле македонските власти, тоа требало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот ќе ги блокира раскрсниците пред Владата и кај Министерството за надворешни работи. Во 18 часот ќе се одржат протести и во 15 ...
сите 544 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 179 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 405 | | | веќе видена

И Шилегов контра Заев во ставот за Втората светска војна. Администрацијата за која зборува Заев за Шилегов нема дилема дека е окупација.Ова го потврди Шилегов ...
сите 187 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 181 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон најави дека во наредните месеци ќе ги посети Заев и Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: