Ердоган повторно се заканува: Турција ќе ја продолжи офанзивата


11 копии

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антониот Гутереш изјави дека турската офанзива и моменталното примирје во североисточна Сирија покажуваат дека е ...
| | веќе видена | слични

Индекс – ЗагребВо Турција тие се прогонувани како терористи. Во Ирак беа жртви на геноцидот извршен од Садам. Во Сирија тешко се одбранија од Исламската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го тужеше францускиот неделник „Поен“ (Le Point) за навреда на шеф на држава бидејќи во еден текст навел дека Ердоган ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Германската министерка за одбрана предлага „безбедносна зона“ во северна Сирија контролирана од меѓународни сили. Но слични зони и сини шлемови не спречија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американските власти мора да го уапсат и испорачаат на Турција командантот на курдските Сириски демократски сили (СДФ) Мазлоум Кобани што влезе во САД, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган повторно се заканува: Турција ќе ја продолжи офанзивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: