Пред зградата на министерството си ги бараа парите за субвенциите


Сточарите и други земјуоделци од пелагониските општини денеска повторно излегоа на пртест пред подрачното министерство за земјоделие во Битола. Бараат да им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Очајот и безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ, истите оние кои оставија многу нерешени проблеми во земјоделието и немаат што да им понудат на земјоделците, на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

На наводниот „протест" на земјоделците, освен партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ речиси изостанаа вистинските земјоделци, се наведува во реакцијата на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го уништија македонското земјоделие и си поиграа со маката на земјоделецот. Откако е СДСМ на власт земјоделците едвај преживуваат, откупните цени се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ненавремена исплата на субвенциите и нецелосно исполнување на барањата испорачани пред една година, се причините поради кои денеска Здружението на сточари ...
| | веќе видена | слични

Како што најавија, така и направја. Земјоделците преку протестен марш низ скопските улици го изразија својот револт кон власта. Се жалат на н енавремена ...
| | веќе видена | слични

Маршот на земјоделците од целата земја почна околу 12:30 часот од „Мавровка", по што со шест трактори напред и транспаренти насобраните се упатија до Владата. ...
| | веќе видена | слични

Здружението на сточари „Агроцентар“ од Велес, поддржано од други земјоделски здруженија, организира протестен марш во Скопје. Маршот почна околу 12:30 часот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 399 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 187 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 137 | | | веќе видена

Ненад Костески e еден од младите македонски играчи кои се прикажа во добро светло во досегашниот дел од шампионатот во Египет со тоа што далеку најдобрата ...
сите 129 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 324 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 144 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред зградата на министерството си ги бараа парите за субвенциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: