Делчевските сточари на протест ако не добијат субвенции до крајот на месецот


Во Делчево денеска на заедничка средба со раководителот на подрачната единица на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство, делчевските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ како одговорна и домаќинска партија продолжува со вистинска грижа за сите граѓани. Заложбите во земјоделството преку реализација на бројни мерки во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 1.130 оризопроизводители вчера им беа исплатени 41 милион денари за предадена арпа, а денеска на сточарите ќе им бидат исплатени 153 милиони денари за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Искористеноста на буџетот за 2019 година по ребалансот со кој се исплаќа единственото барање и се реализираат мерките во програмата за земјоделство и рурален ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„СДСМ како одговорна и домаќинска партија продолжува со грижа за сите граѓани.Денес можеме со сигурност да кажеме дека Земјоделските мерки на Владата ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска подршка во земјоделството и руралниот развој ги исплати субвенциите за предадено млеко и за оризова арпа во вредност од вкупно 195 ...
| | веќе видена | слични

„На последната седница на Влада е донесена одлука за нова дополнителна субвенција за предадено јагне во износ од 400 денари по грло за 2019 година. Денеска се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, направи увид во градежните активности на трите проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 399 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 228 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 318 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 152 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делчевските сточари на протест ако не добијат субвенции до крајот на месецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: