Лидерите на ЕУ ја именуваа Лагард за претседателка на Европската централна банка

8 копии

Лидерите на Европска Унија денеска го одобрија именувањето на Кристин Лагард за претседателка на Европска централна банка (ЕЦБ).Лагард, која е поранешна ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската централна банка (SNB) заработи 388 милиони швајцарски франци(CHF) од негативните каматни стапки, откако во 2014 година ги воведе како би ја ...
| | веќе видена | слични

Со крајот на осумгодишниот мандат на Мариo Драги како претседател на Европската централна банка, нејзината администрација денес одлучи да не ги менува клучните ...
| | веќе видена | слични

Марио Драги, претседателот на Европската централна банка, денеска го одржува своето последно заседание на чело на институцијата. Тоа е човекот кој ја спаси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 508 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 215 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 137 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на ЕУ ја именуваа Лагард за претседателка на Европската централна банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: