Рекордерот по голови е сигурен: Роналдо ќе ме престигне


Во првиот меч од деветтото коло од германското фудбалско првенство, Мајнц 05 во петокот вечерта го совлада Келн со 3:1. Гостите поведоа во 14 минута со голот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реал Мадрид имаат амбициозен план да го донесат полскиот голгетер Роберт Левандовски пд Баерн Минхен веќе во јануари, јавува шпанскиот „Диарио ОК“. Полјакот е ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид има убав новогодишен план, а целта е конечно на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе човекот што им даде пет гола на еден меч. Роберт Левандовски е ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид ова лето потроши многу пари на засилувања, но некои од новите фудбалери не ги оправдаа очекувањата. „Кралевите“ во јануару спремаат нови промени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 630 | | | веќе видена

Владата, претседателот и Собранието во Бугарија имаат единствен „монолитен“ став околу прашањето со Македонија, вели во интервју за бугарската национална ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 804 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот . ...
сите 597 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
сите 178 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 112 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 176 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордерот по голови е сигурен: Роналдо ќе ме престигне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: