Vipper.com за тројцата најдобри студенти од УАКС обезбеди финансиско олеснување

Денес, 17-ти октомври 2019, во просториите на Универзитет Американ Колеџ Скопје пред студентите се одржа предавање на темата “ Постојаност во бизнисот ” од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Процесот на европска интеграција во земјава трае повеќе од 20 години. Ние не почнуваме со процесот денес, ниту пак ќе завршиме утре. Во нашето законодавство ...
| | веќе видена | слични

Денес, 22-ри октомври 2019, Факултет за правни науки при Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) организираше работилница на тема „Cледните чекори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предавање на тема „Религијата и политика на Балканот: Краток историски преглед“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Балканскиoт институт за вера и ...
| | веќе видена | слични

Предавач  ќе биде професор д-р Мајк Пирс, експерт на Оксфорд Универзитет и професор по Историја на Хутон Колеџ во Њујорк. На отворањето е најавено обраќање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Vipper.com за тројцата најдобри студенти од УАКС обезбеди финансиско олеснување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: