Vipper.com за тројцата најдобри студенти од УАКС обезбеди финансиско олеснување

Денес, 17-ти октомври 2019, во просториите на Универзитет Американ Колеџ Скопје пред студентите се одржа предавање на темата “ Постојаност во бизнисот ” од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Процесот на европска интеграција во земјава трае повеќе од 20 години. Ние не почнуваме со процесот денес, ниту пак ќе завршиме утре. Во нашето законодавство ...
| | веќе видена | слични

Денес, 22-ри октомври 2019, Факултет за правни науки при Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) организираше работилница на тема „Cледните чекори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предавање на тема „Религијата и политика на Балканот: Краток историски преглед“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Балканскиoт институт за вера и ...
| | веќе видена | слични

Предавач  ќе биде професор д-р Мајк Пирс, експерт на Оксфорд Универзитет и професор по Историја на Хутон Колеџ во Њујорк. На отворањето е најавено обраќање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите, вели ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
сите 549 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Vipper.com за тројцата најдобри студенти од УАКС обезбеди финансиско олеснување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: