„Отидов во Виена за да чувам деца за 1.000 евра, а таму ме силуваа. Секоја вечер друг маж“


„Кога по едно од многубројните силувања ме претепаа толку многу што не можев да станам, знаев дека морам да бегам“ - вели несреќната девојка. Катарина (16) ...
| | веќе видена | слични

Зарифа Гафари, која на само 26 години стана една од првите градоначалнички во традиционално патријархалниот Авганистан, истакна дека очекува да ја убијат. ...
| | веќе видена | слични

Меди Милер била само обична тинејџерка од Дулут во Минесота, пораснала во американско семејство од средна класа, се додека во тинејџерскиот период не се ...
| | веќе видена | слични

„Поминуваме низ двегодишен пекол. Син ми беше репрезентативец во теквондо и американски фудбал, вонсериски талент за хармоника и гитара, одличен ученик, ...
| | веќе видена | слични

Во многу хрватски градови одржани се протести поттикнати од случувањата со групното силување во Задар, како и за тоа како правосудството постапувало во врска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 613 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот – ...
сите 797 | | | веќе видена

Бугарската влада веднаш да го одобри почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, а дебатите, наместо за историски прашања, да се префрлат ...
сите 427 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Отидов во Виена за да чувам деца за 1.000 евра, а таму ме силуваа. Секоја вечер друг маж“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: