Што ги разликува традиционалните финансиски институции и НБФИ?

Вести во фокусот на Фактор ова утро... Сите очи денеска се вперени во Европскиот парламет бидејќи Македонија ќе биде во фокусот. Европарламентарците со 17 ...
| | веќе видена | слични

Сметки за струја, за вода, телефон, трошоци за школување, за храна – често месечните примања не стасуваат да се покријат сите потреби. А излегуваат и нови ...
| | веќе видена | слични

Д-р Ели Андонова, сопственик на ПЗУ „Дорабела естетик“ Убавиот изглед е секојдневен дел од нашето живеење. Се повеќе младите, но и луѓето генерално се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ги разликува традиционалните финансиски институции и НБФИ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: