Протест на земјоделци во Битола


3 копии

На 1.130 оризопроизводители вчера им беа исплатени 41 милион денари за предадена арпа, а денеска на сточарите ќе им бидат исплатени 153 милиони денари за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Искористеноста на буџетот за 2019 година по ребалансот со кој се исплаќа единственото барање и се реализираат мерките во програмата за земјоделство и рурален ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„СДСМ како одговорна и домаќинска партија продолжува со грижа за сите граѓани.Денес можеме со сигурност да кажеме дека Земјоделските мерки на Владата ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска подршка во земјоделството и руралниот развој ги исплати субвенциите за предадено млеко и за оризова арпа во вредност од вкупно 195 ...
| | веќе видена | слични

„На последната седница на Влада е донесена одлука за нова дополнителна субвенција за предадено јагне во износ од 400 денари по грло за 2019 година. Денеска се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, направи увид во градежните активности на трите проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека Џо Бајден вчера ја положуваше заклетвата за претседател на Соединетите Американски Држави во Вашингтон, сеќавањето на неговиот покоен син Бо Бајден ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 234 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена

Интервентниот увоз на лекови не е никаква новина и години наназад постапката се користела за увоз на вакцини и други препарати појасни денеска министерот за ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на земјоделци во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: