Законот за јавно обвинителство на спореден колосек


2 копии

Политичкиот маркетинг создал нереални надежи и очекувања во Македонија дека со Преспанскиот договор се исполнети сите услови за добивање датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Одлуката на европските лидери да не отворат преговори за пристапување со Македонија и со Албанија, како и најавата за предвремени парламентарни избори во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на Франција во Скопје Кристијан Тимониe изјави дека посетата на францускиот претседател Емануел Макрон на Македонија е неизвесна бидејќи земјата ...
| | веќе видена | слични

Според францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние, прецизно објасни дека имало маркетиншки трикови и нереални очекувања дека Македонија ќе ги почне ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за правда на СДСМ и амбасадор на Македонија во Бугарија и Молдавија и поранешен министер за правда во владата на СДСМ Ѓорги Спасов со ...
| | веќе видена | слични

Aко во Париз не биле задоволни од извештаите на Европската комисија или ако имале сознанија дека некои земји лажно ги храбреле македонските власти, тоа требало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вели дека Венецијанската комисија во своето мислење посочила дека Законот за употребата на јазиците е неприменлив ...
сите 405 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за јавно обвинителство на спореден колосек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: