Поддршка од Мицотакис за членство,СИРИЗА го поздравува „салтото“ на државата

Поддршка за членство во ЕУ за северните соседи, изрази премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис пред почетокот на вчерашниот самит на Унијата, позиција која од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев кажа дека според член од Договорот од Преспа, промената на личните документи на граѓаните е врзана со отворањето поглавја од преговорите ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на користењето на новото име на државата, Република Северна Македонија за внатрешна употреба веројатно ќе се одложи, поради недобивањето на датум ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Грција треба да преземе иницијативи и да се сретне, да разговара, да се координира со земјите кои што го делат истиот став за стабилноста на Балканот во однос ...
| | веќе видена | слични

По неотпочнувањето на преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев деновиве уверува дека продолжува реализацијата на Преспанскиот договор, но дел од експертите ...
| | веќе видена | слични

Грција треба да преземе иницијатива и да одржи средби со земјите кои имаат став за стабилност на Балканот. Ова го посочува за дел од грчките новински агенции ...
| | веќе видена | слични

Коѕијаас говореше на конференцијата „За прогресивна надворешна политика", организирана од Институтот за алтернативни политики „ЕНА". За аспектите на грчката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка од Мицотакис за членство,СИРИЗА го поздравува „салтото“ на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: