Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

3 копии
4 копии
2 копии

Вчера околу 18.40 часот, на локалниот пат Куманово- с.Табановце, во близина на крстосницата со пат кој води кон с. Горно Којнаре, во Куманово, патничко возило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 13.30 часот на магистралниот пат Радовиш - Штип, во населба ,,Дамјан“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „форд фиеста“, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Триесет и четири годишниот кичевец Д.М. е тешко повреден по пад од мотор. Несреќата се случила вчера во 14 часот на ул.„Партизански одреди“ во Кичево, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека извештајот на Европската комисија за спроведување на акционите планови за ...
сите 234 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 184 | | | веќе видена

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 505 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Доаѓа крајот на владеењето на криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев. Се ближи крајот на погубните политики на политичари без визија и план, ...
сите 156 | | | веќе видена

Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. македонската репрезентација го игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена. Во Скопје гостува ...
сите 220 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 138 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 105 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: