Незгодниот „сириски мираз“ на Доналд Трамп за Владимир Путин


2 копии

Германската министерка за одбрана предлага „безбедносна зона“ во северна Сирија контролирана од меѓународни сили. Но слични зони и сини шлемови не спречија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерката на сириските Курди Илхам Ахмед има неколку услови за Американците по годините на капитулирање кон нивните барања Сириските Курди загубија 11 илјади ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стручњаци на Организацијата за забрана на употребата на хемиско оружје (OPCW) соопштија дека ги проверуваат наводите на курдските сили дека Турција при ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сирискиот претседател Башар ал-Асад денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го нарече „крадец“.Асад изјавата ја даде при првата посета на делови од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
повеќе

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев во интервју за весникот Њујорк Тајмс, објавено во вторникот, предупредува дека запирањето на проширувањето на ЕУ може да ...
сите 482 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 296 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 238 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 98 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Нина Ангеловска ја задолжуваат државата без основ. Вчера наместо првично предвидените 67 милиони евра, Министерството за финансии се задолжи за ...
сите 147 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незгодниот „сириски мираз“ на Доналд Трамп за Владимир Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: