СДСМ: Политиките за извлекување од сиромаштија даваат резултат, зголемување на животниот стандард и намалување на трошоците кај 300.000 граѓани


„СДСМ како одговорна партија, во изминатите две години спроведе низа мерки и политики кои обезбедуваат зголемување на животниот стандард, намалени трошоци и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, ...
| | веќе видена | слични

За само две и пол години  со упорна и посветена работа, ние се вративме на вистинскиот колосек , на правиот пат и покажавме како изгледа борбата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред две и пол години нашата држава беше на слепиот колосек, скарана, изолирана и внатрешно поделена. За само две и пол години со упорна и посветена работа, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ сакаат да се пазарат или за амнестија или да ја спречат правдата. Тоа беше единствената обнова нивна во изминатите години и тоа е нивниот концепт, ...
| | веќе видена | слични

Пред три години Република Северна Македонија беше изолирана држава на работ на граѓанска војна, чест ми е што заедно со вас, овие две и пол години како и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 281 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 142 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Политиките за извлекување од сиромаштија даваат резултат, зголемување на животниот стандард и намалување на трошоците кај 300.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: