Малку фалеше Лука Дончиќ физички да се пресмета со новиот кошаркар на Клиперси, Теренс Ман (Видео)


2 копии

Далас Маверикс славеше во подготвителниот натпревар против Лос Анџелес Клиперс пред самиот старт на новата натпреварувачка сезона во НБА Лигата. Предводник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мирјам Потребин последните години дошла во центарот на вниманието како горда мајка на еден од најдобрите европски кошаркари, Лука Дончиќ. Словенката го следи ...
| | веќе видена | слични

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел од ѕвездите се ...
| | веќе видена | слични

Бобан Марјановиќ новата сезона ќе ја започне како член на Далас Маверикс, а ако се суди според видетата кои ни пристигнуваат, Србинот екстремно брзо се зближи ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ сигурно ќе биде еден од главните ѕвезди во новата сезона од НБА лигата. Словенецот секогаш е во центарот на вниманието кога е на теренот, а овојпат ...
| | веќе видена | слични

Далас го преслуша Лос Анџелес Клиперс на гостински терен со 87:102 во натпревар во кој брилјираа Лука Дончиќ, Џексон и Порѕингис, со тоа што јавноста во ...
| | веќе видена | слични

Младиот словенечки кошаркар влезе во физички дуел со Теренс Ман, останатите ги разделија и не дозволија поголем инцидент. Се случи мал инцидент на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
сите 319 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, од собраниската говорница денеска констатираше дека власта нема мнозинство за да го изгласа ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малку фалеше Лука Дончиќ физички да се пресмета со новиот кошаркар на Клиперси, Теренс Ман (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: