Албин Курти тврди: Или јас премиер или одиме на избори

9 копии

Откако неговата партија победи на вонредните парламентарни избори на Косово , лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ), Албин Курти, кој се очекува да го ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Албин Курти, koj најверојатно ќе биде премиер на Косово, во деведесеттите години бил во врска со ќерката на некогашниот српски министер за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на косовскиот Демократски сојуз за премиерка, Вјоса Османи изјави дека треба да се врати дијалогот меѓу Косово и Србија и најави дека дијалогот ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај излезе со низа обвинувања за лидерот на Самоопределување, Албин Курти. Харадинај вели дека Курти е одличен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 296 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 80 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албин Курти тврди: Или јас премиер или одиме на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: