Дино Мерлин ја посети зоолошката во Скопје (ФОТО)


Зоолошката градина во Париз претстави нов таинствен организам наречен блоб, жолтеникаво едноклеточно живо суштество што личи на габа, но се однесува како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересно видео снимила Британи Озборн пред две години во зоолошка во Америка. За време на посета на зоолошката градина во Индијана, нејзината пријателка ...
| | веќе видена | слични

Погледнете го ова емотиво видео од зоолошка градина... Дека животните имаат чувства, потврдува и видеото кое било направено од Американката Британи Озборн. За ...
| | веќе видена | слични

Звучи неверојатно, но таков организам постои, и во сабота 19.10 ќе биде изложен за јавноста во рамки на нова изложба во Зоолошката градина во Париз.,,Блоб“ е ...
| | веќе видена | слични

Зоолошката градина во Париз претстави мистериозен нов организам наречен „дамка“. Се работи за жолтеникаво суштество кое изгледа како печурка, но се однесува ...
| | веќе видена | слични

Во зоолошката градина во Париз, утре ќе биде претставен првиот „вонземјанин“. Француските научници велат дека откриле досега невиден организам кој го крстиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонија во март ја очекува натпревар од Лигата на Нации, каде што преку Косово во полуфиналето, а потоа со победникот од дуелот Грузија – Белорусија во ...
сите 165 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дино Мерлин ја посети зоолошката во Скопје (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: