Министерот Исмаили оствари средби со раководствата на саемите на книгата во Франкфурт и во Лајпциг

Министерот за култура Исмаили на средбата со директорот за меѓународна соработка на Саемот на книга во Франкфурт, Тобијас Вос, го изрази своето задоволство што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Книгата „Ервехе“ од академик Луан Старова во превод на бугарски јазик ќе биде промовирана вечер од 18.30 часот во македонскиот Културно-информативен центар во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со претставата „Карневалот е на Корча“ од Косово, вчера во Театар Комедија започна 13-тото издание на Интернационалниот театарски фестивал „Скупи фестивал“. На ...
| | веќе видена | слични

Книгата побуди голем интерес кај публиката на Саемот на книгата во Франфурт Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ оваа недела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годинашново, 71. издание на Саемот на книгата во Франкфурт се одржува од 16 до 20 октомври под мотото „Идеи што го придвижуваат светот“. Земја почесен гостин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 384 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 396 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
сите 181 | | | веќе видена

Националната платформа за учење на далечина не функционира а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови, реагираат од Средношколски глас ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лaги, како што тоа ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Исмаили оствари средби со раководствата на саемите на книгата во Франкфурт и во Лајпциг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: