Отворен ден за Креативна Европа Култура и Медиа на Синедејс 2019

3 копии

Општините во земјава имаат на располагање еден милион евра за изработка на техничка документација за проекти, ова денеска во Штип на градоначалниците од ...
| | веќе видена | слични

Во Струга денеска ќе биде претставен отворениот јавен повик за финансирање проектна документација за општините за изградба и реконструкција на комунална, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во ...
сите 806 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија го игра последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство, противник е Израел, а трибините на националната арена се полупразни. Се ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен ден за Креативна Европа Култура и Медиа на Синедејс 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: