Ефект Роналдо: Пораст на приходите на Јувентус за 58.000.000 евра од маркетинг


Доаѓањето на Кристијано Роналдо му помогна на Јувентус да стане еден од најуспешните брендови во фудбалскиот свет. „Газета дело спорт“ го објави финансискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Џорџо Кјелини заработи тешка повреда на коленото при крајот на месец август и поради тоа ќе пропушти голем дел од натпреварувачката сезона, но со оглед на тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јувентус мораше со пресврт да ја оствари и втората победа во Лигата на шампионите и заедно со Атлетико Мадрид се зацврсти на делба на првата позиција. „Старата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кристијано Роналдо е вистински фудбалски мајстор кој секогаш прави разлика на теренот, но понекогаш со своите реакции кога неговите играчи постигнуваат гол, ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата, но нема да спречат одржување на попис согласно меѓународните ...
сите 545 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Државната поддршка да се спроведува континуирано, да се дефинираат протоколи за работа на сите дејности и да се обезбеди директна, неповратна помош за ...
сите 238 | | | веќе видена

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, денеска нема да присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден.Неговото отсуство ќе има влијание врз еден од ...
сите 346 | | | веќе видена

За најновата изјава на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, Македонија да не се надевала на подобри работи по изборите во Бугарија, ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ефект Роналдо: Пораст на приходите на Јувентус за 58.000.000 евра од маркетинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: