Богојески: Во случај на негативен исход од Брисел, ќе продолжиме напред кон европската идина со крупни чекори


Поранешниот заменик- генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески изјави дека се надева на позитивен одговор од Брисел каде уште денеска се одржува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последниве две години во земјава има напредок во бројот на предмети решени со медијација. Комората на медијатори бележи над две илјади предмети за 2017/18 ...
| | веќе видена | слични

ТДП како најстара и најискусна политичка партија на Турците во Република Северна Македонија, секогаш е подготвена да одговара и да дава отчет пред своите ...
| | веќе видена | слични

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во ...
сите 806 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија го игра последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство, противник е Израел, а трибините на националната арена се полупразни. Се ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богојески: Во случај на негативен исход од Брисел, ќе продолжиме напред кон европската идина со крупни чекори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: