Почна да функционира Регистарот на население-граѓаните добиваат електронски идентитет


Граѓаните ќе добијат електронски идентитет и поедноставен пристап до електронски услуги, а нивните податоци ќе се разменуваат побргу и поефикасно помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Пливачката федерација на Северна Македонија ги отфрла објавените тврдења дека работи спротивно на интересите на домашните пливачи и тврди дека работи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реакцијата на надлежниот јавен обвинител во предметот треба да се разбере како израз на моментално разочарување, по сознанието за донесената одлука во предмет ...
сите 356 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 313 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 167 | | | веќе видена

Ништо ново од партијата која со години беше навикната да зема пари од граѓаните заради лично богатење. Колку ВМРО-ДПМНЕ се грижеше за пензионерите говорат ...
сите 236 | | | веќе видена

Победата на Македонија против Израел не е од некое огромно резултатско значење, туку е повеќе како награда и сатисфакција за играта и трудот кој го вложуваат ...
сите 338 | | | веќе видена

Реакција на прес-конференцијата на Зоран Заев и Нина Ангеловска Зоран Заев и Нина Ангеловска повторно со квази проекти ги лажат граѓаните. Заев и Ангеловска ...
сите 143 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна да функционира Регистарот на население-граѓаните добиваат електронски идентитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: