По 14 години кандидати: Велика Британија излегува од ЕУ, ние уште го чекаме датумот

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Народната партија (НС) и член на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС), Вук Јеремиќ, изјави денеска дека „разграничувањето“ со Косово и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Соединетите Американски Држави му понудиле на Белград да постигне договор со Приштина за конечниоот статус на Косово, а за возврат да биде организирана голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
8 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека одбивањето на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија и покрај нивните реформските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 389 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Премиерот во заминување побара од партиите од власта и од опозицијата да ги поддржат змените во Изборниот законик за да да имаме рамноправна и демократска ...
сите 67 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Употребата на мајчиниот јазик е право дадено од Господ, вели Артан Груби од ДУИ, кој смета дека воопшто не треба да се дискутира за Законот за употреба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 14 години кандидати: Велика Британија излегува од ЕУ, ние уште го чекаме датумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: