Преспанско Езеро кај Пустец порибено со 300.000 парчиња подмладок на крап

5 копии

Водите на Преспанско Езеро, од албанска страна, кај Пустец, збогатени се со 300.000 парчиња подмладок на крап. Порибувањето е дел од зацртаните активности на ...
| | веќе видена | слични

Четиримесечната суша што владее во земјава, придонесе помалите извори целосно да пресушат а реките кои се традиционално полноводни, да се претворат во мали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грижата за рибниот фонд на Охридското Езеро бара одговорен пристап од сите субјекти, од научните институции, преку инспекторатот до полицијата. На езерото му е ...
| | веќе видена | слични

Нов концесионер што што наредните шест години ќе стопанисува со рибниот фонд на Охридското Езеро е фирмата „Летница белвица“, која го доби езерото на користење ...
| | веќе видена | слични

Еко-бродот за мониторинг на Преспанското Езеро во момен т ов е вон функција, зашто езерската вода во село Стење каде што е ст а ци о ниран е доста повлечена, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 493 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 367 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 98 | | | веќе видена

Тегли со чист воздух како симболично спакуван подарок доби власта од опозицијата на дешниот протест за чист воздух, кој ВМРО-ДПМНЕ го одржа во неколку градови ...
сите 169 | | | веќе видена

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, рече дека спојувањето и намалувањето на државните институции ќе започне следната година и дека во ...
сите 225 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преспанско Езеро кај Пустец порибено со 300.000 парчиња подмладок на крап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: