„Фактор“ изнесува факти, Штериев промовира инсинуации


Останато

Расте стапката на придонеси од јануари следната година. За пензиско осигурување ќе се уплаќа 18,8% од бруто платата, a за здравствено 7,5%, што е за 1 ...
сите 188 | | | веќе видена

Аврамопулос утре ќе учествува во работниот дел од Министерскиот форум ЕУ – Западен Балкан на министрите за внатрешни работи и за правда на земјите од регионот. ...
сите 451 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Францускиот „нон пејпер“ во рацете на Бујар Османи. Од прво читање воочливи позитивни седум точки, меѓу кои реверзибилноста која може да биде позитивен стимулс ...
сите 155 | | | веќе видена

Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин заради протестите на приврзаниците на соборениот претседател Ево Моралес. ...
сите 283 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 119 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес оствари средба со eврокомесарот за миграција, внатрешни работи и државјанство, Димитрис Аврамопулос, кој ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фактор“ изнесува факти, Штериев промовира инсинуации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: