Уште 6 месеци до нова расправа за датум- навестува дискусијата на ЕУ лидерите


Во април 2020 Унијата најверојатно ќе решава кога Македонија ке добие датум за преговори дознава Телма од извори на состанокот на европските лидери во Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Резолуцијата на Европскиот парламент со која се повикуваат членките на ЕУ да започнат преговори со Македонија и Албанија, но и обидите на Италија повторно да ...
| | веќе видена | слични

Алексис Ципрас, поранешниот грчки премиер во чие време на владеење беше постигнат Преспанскиот договор, се огласи на Фејснук со критика кон грчката владеачка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европскиот парламент усвои Резолуција во која се бара ЕУ да почне пристапни преговори со Македонија и Албанија. Минатонеделната одлука да се одложи се оценува ...
| | веќе видена | слични

Франција започнала неофицијални дипломатски консултации за на некои земји од западен Балкан наместо полноправно членство да им понуди привилегирано специјално ...
| | веќе видена | слични

Новиот висок висок претставник на ЕУ за надворешна политика и потпретседателот на Европската Комисија Жозеп Борел, ќе направи пресврт од 180 степени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот парламент попладнево со 412 гласови „за“, 136 „против“ и 30 „воздржани“ ја усвои Резолуцијата во која се бара ЕУ да почне пристапни преговори со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Делегација од владини функционери денеска изврши увид во работите на системот за наводнување на земјоделско земјиште во полошкиот регион и оцени дека работите ...
сите 105 | | | веќе видена

Уставниот суд на Боливија го призна решението вториот потпретседател на Сенатот, опозициската сенаторка Жанин Анес да ја преземе функцијата привремен ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 6 месеци до нова расправа за датум- навестува дискусијата на ЕУ лидерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: