Евролига: Радост за ЦСКА, Црвена Звезда не успеа во Тел Авив!


Кошаркарите на Црвена Звезда вечерва се поразени во Тел Авив во рамките од третото коло во Евролигата од Макаби со резултат 84:69. Средбата на крајот неочекува ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Барселона дојдоа до четвртата победа во исто толку натпревари во Евролигата, а нивна нова жртва беше Црвена Звезда. Шпанскиот состав славеше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во четвртото коло од Евролигата, Крунослав Симон и Брајант Данстон во второто полувреме го предводеа Анадолу Ефес до убедлива 76:60 победа над Реал Мадрид за ...
| | веќе видена | слични

Спортската вечер во Белград со гостувања на фудбалскиот клуб Манчестер јунајтед и кошаркарскиот клуб Барселона заврши ртезултатски неславно за српските тимови. ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Реал Мадрид го доживеаја и вториот пораз во 4. коло од Евролигата на гостувањето против Анадолу Ефес. Турците славеа убедливо со 76-60, во ...
| | веќе видена | слични

Управата на јадранскиот првак Црвена ѕвезда не губи време да најде замена за отпуштениот Милан Томиќ. Белградските Црвено-вели наводно се во преговори со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 342 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евролига: Радост за ЦСКА, Црвена Звезда не успеа во Тел Авив!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: